HABERLER

Dışişleri Bakanımız Çavuşoğlu yeni akademi binamızın açılışını yaptı

Haberi indir
Haberi Paylaş
Dışişleri Bakanımız Çavuşoğlu yeni akademi binamızın açılışını yaptı
Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Nazmi Reisoğlu Futbol Akademisi binamızın açılışını yaptı.

Tesisimizin açılışına Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Ak Parti Antalya Milletveki Kemal Çelik, Mustafa Köse ve Tuba Vural Çokal, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, eski başkanlarımızdan Nazmi Reisoğlu, Alanya protokolü, , yönetim kurulu üyelerimiz, akademi antrenörlerimiz, sporcularımız ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Başkanımız Hasan Çavuşoğlu, “Nazmi Reisoğlu’nun 1970’li yıllardan bugüne kadar kulübümüze destekleri olmuştur. Biz de ismini yeni akademi binamıza vermeyi uygun gördük. Hayırlı ve uğurlu olsun. Akademimiz, sponsorlarımız, değerli dostlarımız ve belediye başkanımızın katkılarıyla yapıldı. Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

Adı akademi binamıza verilen eski kulüp başkanlarımızdan Nazmi Reisoğlu ise, “Corendon Alanyaspor özellikle Süper Lig’e çıktıktan sonra çok başarılar elde etti. Geçen sene ligi 5’inci sırada bitirdi. Bir puan dada alsaydı, Avrupa liglerinde mücadele edecekti. Bu başarıdaki en büyük pay ise Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve ağabeyi Hasan Çavuşoğlu'dur. İnşallah başarılar bu şekilde devam edecektir.” diye konuştu.  

Takıma sahip çıkılınca başarıların geldiğini vurgulayan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, "Alanya şehri, Alanyaspor’umuza sahip çıkıyor. Daha da sahip çıkması lazım. Sahip çıkınca da bir taraftan şampiyonluklar geliyor. Değişik kademelerde başarılar geliyor. Alanyaspor aynı zamanda iyi transferler yapıp, genç oyunculara yatırım yaparak başka kulüplere de transferler gerçekleştiren bir takım oldu. Bunu herkes görüyor. Son dönemine gelmiş, biraz futboldan geri düşmüş oyuncuları da tekrar Türk futboluna, ya da dünya futboluna kazandıran bir kulüp oldu. Ama bu her zaman sürdürülebilir olmaz. O nedenle alt yapımıza, çocuklarımıza yatırım yapmamız lazım. Onları burada yetiştirmemiz lazım. Onları Alanyaspor’umuza ve Türk sporuna kazandırmamız lazım. Bu tesisin de amacı buna yöneliktir. İyi tesis olursa, imkanlar verilirse bizim çocuklarımız, Türk milletinin çocukları her zaman yeteneklidir, beceriklidir, çalışkandır. O yüzden de önemli başarılar elde edecektir. Ben buna inanıyorum. Sporcu kardeşlerimin de gözlerinden öpüyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah başarı dolu günler sizleri bekliyor” dedi. 

Protokol konuşmalarının ardından Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Başkanımız Hasan Çavuşoğlu tarafından tesis binamızın yapımına katkıda bulunan ve emeği geçenlere plaket verildi.

Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ayrıca MKE Ankaragücü maçı öncesi A takım tesislerimizi de ziyaret ederek, teknik ekip ve futbolcularımızla bir süre sonbet etti.

Haber Fotoğraf Galerisi

DİĞER HABERLER