HABERLER

Finlandiya'dan altın madalyayla döndük

Haberi indir
Haberi Paylaş
Finlandiya'dan altın madalyayla döndük
Finlandiya’nın Espoo şehrinde 25-26 Ocak tarihlerinde düzenlenen ‘U17 Yıldızlar Circuit ve U14 Espoo Cup’ta '14 yaş altı erkekler epe' kategorisinde mücadele eden eskrim sporcumuz Cengizhan Öner, finalde Fin sporcu Ilkka Koski’yi 14-13 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Finlandiya’nın Espoo şehrinde 25-26 Ocak tarihlerinde düzenlenen ‘U17 Yıldızlar Circuit ve U14 Espoo Cup’ta '14 yaş altı erkekler epe' kategorisinde mücadele eden eskrim sporcumuz Cengizhan Öner, finalde Fin sporcu Ilkka Koski’yi 14-13 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu. Turnuvada pul müsabakalarını 6’da 5 galibiyetle tamamlayan sporcumuz, çeyrek finalde İspanyol Pau Lopez Gili’yi 15-10 ve yarı finalde ise Büyük Britanyalı Tristan Lumineau’yu 15-11 yendi. Finalde Fin sporcu Ilkka Koski’yle karşılaşan sporcumuz, rakibini 14-13 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Eskrim Şubesi Koordinatörümüz Kerim Kılınç, geçen yıl Hırvatistan’da olduğu gibi bu yıl da Finlandiya’da şampiyonluğu göğüsleyerek İstiklal Marşı'mızı okutmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, "Bizlere güvenen ve desteklerini esirgemeyen başkanımız sayın Hasan Çavuşoğlu ve yönetimimiz başta olmak üzere, antrenörlerimiz Leyla Azizova ve Murtaza Berkan Anıl ile bu başarıda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ederim" dedi.

Haber Fotoğraf Galerisi

DİĞER HABERLER