HABERLER

Teknik Direktörümüz Francesco Farioli soruları yanıtladı

Haberi indir
Haberi Paylaş
Teknik Direktörümüz Francesco Farioli soruları yanıtladı
Teknik Direktörümüz Francesco Farioli, akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Dünya kupası dolayısıyla lige verilen arada çalışmalar hakkında görüşü sorulan Teknik Direktörümüz Francesco Farioli, “Bu alıştığımız tarzda bir ara değildi. Oyuncularımız izinde kafalarını toparladılar ve dinlenerek geldiler. Tekrar çalışmaya başladık. Tempomuzu artırarak ilerliyoruz. Hem fiziksel olarak, hem de mental olarak oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz. İyi ve önemli hazırlık maçlarımız var. Bu hazırlık maçlarıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz dedi.

Takımın kırılgan bir oyun anlayışı olduğu ve bunun eleştiri konusu olduğu yönünde sorulan bir soru üzerine Farioli, “Kesinlikle bu oyun anlayışında geri adım atmayı planlamıyoruz. Çünkü biz bu anlayışa güveniyoruz. İstatistiklere bakıldığında ligde en çok gol şansı bulan ikinci takımız. Özellikle top kazanma ve topa sahip olma ve pozisyon bulma gibi istatistiklerde en önlerde yer alıyoruz. Kırılgan kelimesine çok katılmıyorum. İstatistikler bize bunu söylemiyor. Kırılgan kelimesine katılmıyor ve kabul etmiyorum. Özellikle sert ve tempolu oyun anlamında Başakşehir’in arkasından ligde ikinci sırada yer alıyoruz. O yüzden sözlerimizi biraz daha dikkatli seçmemiz gerekiyor. Dediğim gibi biz geri adım atmayacağız. Eleştiriler olabilir. Çok umursamamaya çalışıyorum. Oyuncularımız ve bizler inanıyoruz. Bu yolda devam edeceğiz. Tabi ki eleştiriler olabilir. Biz bildiğimiz yoldan şaşmayacağız” diye konuştu.

Dünya kupasıyla ilgili görüşleri sorulan Farioli şöyle konuştu: “Türkiye ve İtalya, dünya kupasında olmadığı için gerçekten çok üzgünüm. İki takım da dünya kupasında yer alsaydı, benim de duygusal anlamda destekleyebileceğim iki takımım olurdu. Belki de bazı şeyleri gözden geçirmeleri için bir fırsat bu iki ülkenin. Oyun anlamı ve sistem olarak bir şeyleri gözden geçirmeleri gerekiyor. Özel olarak takip ettiğim bir takım yok. Daha çok bir hoca olarak maçları dikkatli bir şekilde, analiz ederek izlemeye çalışıyorum. Bir takım söylemem gerekirse İspanya diyebilirim. Çünkü oyun anlayışı olarak onları çok beğeniyorum.”

 

 

 

Haber Fotoğraf Galerisi

Haber Videosu

DİĞER HABERLER